2014/2015 -ös tanév pályázati eredményei

Nemzetközi eredmények

2015. nyári eredmények

A romániai Pro Pectus és a Zöld Nap Egyesület által meghirdetett „Álmaim iskolája” című nemzetközi rajzpályázaton sikeresen szerepeltek diákjaink.
I. díj: Csóra László (Berettyóújfalu), Fent Vivien, Mohácsi Attila (Biharkeresztes).
II. díj: Tóth Réka Csilla (Berettyóújfalu), Kovács Anita (Berettyóújfalu) Rostás Margaréta (Komádi).
III. díj: Kácsándi Dorottya (Magyarhomorog), Beri Dominika (Berettyóújfalu). Emléklapban részesült Daróczi Aletta (Berettyóújfalu), Nagy Zsombor (Berettyóújfalu), Juhász Henrietta (Körösszakál), Madarász Zsanett (Biharkeresztes), Kácsándi Dorottya (Magyarhomorog), Kun Boglárka (Hunyadi), Molnár Laura (Körösszegapáti), Bozák Annamária (Biharkeresztes), Kertész Emőke (Magyarhomorog), Tóth Réka Csilla (Hunyadi) és Spulnyik Patrícia (Körösszakál).

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett Új –Zélandi nemzetközi rajzpályázaton  Gajdács Zita (Magyarhomorog), Vásári Szabolcs (Berettyóújfalu) korosztályában díjazott lett.
Emléklapban részesült Balogh Elvira Diána, Varga Vanda (Biharkeresztes) Dávidku Dóra, Miklósi Anna, Gajdács Zita (Magyarhomorog) Vásári Szabolcs (Berettyóújfalu), Varga Dominik (Komádi), Kazai Réka, Kalmár Tímea (Berettyóújfalu) Gönczi Kincső, Fehér Nikolett .

A 2015-ben megrendezésre került Nova Zagora-i 17. Ifjúsági nemzetközi kiállításon oklevélben részesült: Balogh Orsolya (Magyarhomorog), Kiss Gyula (Berettyóújfalu), Rácz Debóra (Komádi), Tarsoly Rebeka (Magyarhomorog), Képes Hanna (Berettyóújfalu), Nagy Boglárka: Nóri (Berettyóújfalu).

Az Evorá-ban (Portugália) megrendezésre került 16. nemzetközi fiatalkorú művészek találkozóján ezüst díjban részesült: Balog Aliz  (Berettyóújfalu), Rostás Alexandra (Komádi).
Oklevélben részesült Pálfi Anna (Berettyóújfalu), Nagy Dóra (Berettyóújfalu), Szepesi Laura (Berettyóújfalu) Ötvös Alex (Berettyóújfalu), Rostás Margaréta (Komádi)

A Lettországban megrendezésre került XIV. Vizuális Művészeti Kiállításon és Versenyen 3. helyezést ért el: Martinovics Ferenc Lionel (Komádi) és Cosma-Molnár Izabella (Magyarhomorog).
Különdíjban részesült Bak Zsófia (Magyarhomorog).

2015. június

A Palóctáj Méhész és Környezetvédő Egyesület (Magyarország) és az Ipolyszakállosi  Ipolyvölgye Méhész-Szervezet (Szlovákia) “Mézescsupor” elnevezésű nemzetközi rajzpályázaton kimagasló eredményéért tárgy nyereményben részesült Pásti Panna, Mahám Mira, Jenei Gréta (Berettyóújfalu), Nagy Zsófia (Berettyóújfalu) és Átyim Noémi (Biharkeresztes)

A Nagykapos és Vidéke Társulás; Erdélyi János Magyar Tanítási Nyelvű alapiskola Mécs László emlékére kiírt nemzetközi rajzversenyen díjazásban részesültek:
I. hely: Pengő Panna (Biharkeresztes)
III. hely: Pethő Dorina (Berettyóújfalu),
I. hely: Szító Andrea és Bíró Szabina (Komádi), Rózsa Eszter (Magyarhomorog).

2015. május

Az Unicef Magyarország gyerekrajzpályázatot hirdetett “Álmodtam egy világot magamnak” címmel, ahol Szabó Heléna, Mezei Erzsébet, Váradi Cintia rajza a legjobbak közé került.

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett Új –Zélandi nemzetközi rajzpályázaton a hónap győztese Kácsándi Dorottya (Magyarhomorog).

kacsandi_dorottya-11eves_igazgyongy_ami
Oklevélben részesült Kácsándi Dorottya, Miklósi Anna (Magyarhomorog) Móricz Zoltán (Biharkeresztes) Szító Andrea, Gurbai Kíra, Juhász Amanda (Komádi) Balog Aliz, Berki Zsanett (Berettyóújfalu).

2015. április

A Tilma a gyermekművészetért Alapítvány által megrendezésre került a IX. Nemzetközi Gyermekrajz Vándorkiállítás „ezerszínű világ” címmel
díjazásban részesült Illés Henrietta (Komádi) és Kertész Emőke (Magyarhomorog)

és diákjaink munkája kiállításra került: Baranyó Bálint (Rákóczi), Fábián Dániel, Kolozsvári Tamás, Rostás Martina, Rostás Tibor, Rostás Vanda, Szabó Katica, Váradi Cintia (Biharkeresztes), Kertész Emőke (Magyarhomorog), Krucsó Vivien (Komádi) Nagy Petra, Orosz Lédai, Ványi Gréta Zulejka (Berettyóújfalu). Török Andrea (Körösszakál).

A 22. alkalommal megrendezésre került Japán nemzetközi rajzversenyen diákjaink kiválóan szerepeltek.
Arany éremben részesült Kolozsvári Anna (Komádi)
bronzéremben részesült Varga Erik (Biharkeresztes).

A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége által kiírt „Béke, Szeretet, Megértés” országos rajzpályázaton
III. helyezést ért el
Mohácsi Jázmin, Szító Andrea, Bíró Szabina (Komádi), díjazásban részesült Tölcsér Andrea, Sütő Szandra (Komádi).


Különdíjban részesült Jónás Veronika, Glonczi Dzsenifer, Bozsányi Petra, Bara Vivien, Horváth Dorina és Barna Kinga (Körösszakál).

Az érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola a IV. Czuczor emlékhéten a „Mese, mese, meskete” rajzpályázaton
különdíjban részesült:
Gergely Dániel (Körösszegapáti), Hajzer-Török Patrik (Berettyóújfalu), Csávás Renáta (Hunyadi), Tóth Brigitta, Adamcsik Sára (Hunyadi), Sanyó Beatrix, Tóth Letícia (Biharkeresztes), Juhász Henrietta (Körösszakál).
Emléklapban részesült a részvételért: Balogh Amanda, Balogh Mária (Biharkeresztes), Mohácsi Attila (Komádi).

A Litvániában „Ma történik” címmel megrendezésre került 9. nemzetközi gyermek és ifjúsági kiállításon iskolánk oklevélben részesült.

A macedóniai Bitolában megrendezésre került 2014-es gyermek és ifjúsági nemzetközi rajzversenyen oklevélben részesült Csongrádi Fanni (Magyarhomorog) és Mohácsi Arnold (Biharkeresztes).

Az argentinai Urcola Enrique múzeum által megrendezésre kerülő V. gyermekek és ifjúsági nemzetközi rajz és festmény kiállításán díjazásban részesült: Varga Vanda, Varga Klaudia, Rostás Vanda (Biharkeresztes) Tóth Fanni (Rákóczi) Bodnár Ágnes (Hunyadi)

A Franciaország által meghirdetett „GreenBees” elnevezésű rajzpályázaton rajzuk kiadványba került: Orosz Léda, Mezei Flóra (Berettyóújfalu), Mohácsi Vanda, Horváth Jázmin, Horváth László, Tóth Letícia, Balogh Jázmin (Biharkeresztes), Bujdosó Zoltán (Magyarhomorog) Tóth Angéla Zsanett, Szító Andrea (Komádi), Bertalan Dorka (Berettyóújfalu)

2015. március

A 2014-ben megrendezésre került teheráni 7. KANOON Nemzetközi Biennálén és művészeti versenyen és kiállításon
ezüstéremben részesült Átyim Noémi (Biharkeresztes)
bronzéremben Szűcs Zsófia (Komádi) és
rajza díjazásban részesült Szabó Viktória (Komádi) és Duró Réka (Komádi).

2015. február

A XXV. alkalommal meghirdetett „Kladnói mókuskák” című CSEH Nemzetközi rajzpályázaton 
I.hely: Tölcsér Andrea (Komádi),
II.hely: Szító Andrea (Komádi)
III.hely: Varga Mihály (Körösszakál), Hargitai Kevin  (Biharkeresztes).

A bulgáriai Bansko város önkormányzata által meghirdetett világversenyen
bronz medál: Miczura Szimonetta (Komádi) Kocsis Kata(Biharkeresztes). Dicséretben részesült Horváth Alex (Hunyadi).
Támogatói díjat kapott Juhász Amanda (Komádi) és Orsós Dominik (Biharkeresztes).

A 3. nemzetközi ukrán művészeti versenyen oklevéldíjban részesült Lakatos Jonatán (Komádi), Rácz Debóra (Magyarhomorog).

Oklevélben részesült a kiállításon való részvételért: Ötvös Erik (Komádi),  Keller Emília (Komádi) és Illés Henrietta (Komádi).
Iskolánk diplomában részesült a legjobb műalkotások gyűjteménye  kategóriában.

2014. december

A Lengyelországban megrendezésre kerülő 19. nemzetközi gyermekgrafikai biennálén való részvételért oklevélben részesült Bíró Szabina, Juhász Dávid Gusztáv, Rostás Tamás (Komádi) és Kecskeméti Beatrix (Berettyóújfalu)

A Vajdasági Gyermek és Ifjúsági Rajzközpont által meghirdetett „PIROS” elnevezésű nemzetközi rajzpályázaton díjazott lett Györfi Vivien (Komádi)

Györfi Vivien

2014. szeptember

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett Új–Zélandi nemzetközi rajzpályázaton első helyezést ért el Pálfi Enikő (Komádi), Kolozsvári Anna (Magyarhomorog)

Oklevélben részesült: Balogh Ágnes, Fábián Dániel, Lakatos Dániel, Madarász Roland, Mohácsi Vivien, Rácz Kitti, Rugonfalvi-Erdélyi Veronika, Szabó Heléna (Biharkeresztes), Csontos Csanád (Berettyóújfalu), Gyöngyösi Evelin, Ungi Izabella, Pálfi Enikő (Komádi), Juhász József (Körösszakál) Kereke Réka, Kolozsvári Anna, Rácz Debóra (Magyarhomorog).

A portugáliai Evorá-ban megrendezésre került 15. nemzetközi fiatalkorú művészek találkozóján
arany díjban részesült Kovács Kitti (Berettyóújfalu)
ezüst díjban részesült Pintye Dóra (Berettyóújfalu) és
dicséretben részesült Balogh János Gergő (Körösszegapáti) és Horváth Alex (Hunyadi).

Rajzuk kiállításra került: Szabó Annabella, Sándor Nelli, Csóra László, Tóth Réka Csilla (Hunyadi), Nagy Vivien Borbála, Spisják Petra, Rostás Margaréta, Mohácsi Erik (Komádi), Antal Orsolya, Furka Tamara, Ványi Gréta Zulejka  (Berettyóújfalu) Barna Tamás, Mohácsi Márió, Horváth Dorina (Körösszakál) Vörös József Patrik (Magyarhomorog).

A Lengyelországban megrendezésre került XII. nemzetközi művészeti verseny ” Varázslatos hely” elnevezésű rajzversenyen
díjazásban részesült: Szító Andrea és Miczura Rebeka (Komádi), Nagy Antónia (Berettyóújfalu).

Különdíjban részesült: Bodnár Brigitta (Rákóczi), Sándor Nelli, Nagy László (Hunyadi), Horváth Jázmin (Biharkeresztes), Bozsányi Amanda (Körösszakál) és Juhász Amanda (Komádi)

A Kína által 45. alkalommal megrendezésre került iskolás gyerekek művészeti kiállításán
Arany minősítés:Kiss Bence (Berettyóújfalu),
Ezüstminősítés: Duró Krisztián (Komádi) és


Kiállításra került rajzuk: Fábián Dániel (Biharkeresztes), Szentmiklósi Illés (Körösszakál) és Rostás Martina (Biharkeresztes).

A romániai Brasso-ban megrendezésre került II.Mattis-Teutsch János Nemzetközi rajzversenyeken
I.hely: Ványi Gréta Zulejka (Berettyóújfalu), Rostás Tibor (Biharkeresztes), Kovács Anita (Berettyóújfalu)


II.hely: Bácsa Dóra (Berettyóújfalu),  Bagosi Márk (Berettyóújfalu)

A 42. alkalommal megrendezésre került Lidice-i „Családi farm, a mi kertünk, mezőnk” cseh nemzetközi rajzpályázaton
dicséretben részesült
Tikász Dóra(Berettyóújfalu), Lakatos Lili (Berettyóújfalu) és Rostás Margaréta (Komádi).

A 44-ik Japán Művészetoktatási Alap által kiírt nemzetközi rajzpályázaton kimagaslóan szerepeltek diákjaink.
A Japán külügyminiszteri díjat kapta
 Mohácsi Attila (Komádi)
Szuper arany éremben részesült Balogh-Szabó László Gyula
Bronz érem Nagy Iván és Nagy Zsófia (Berettyóújfalu).

A szlovéniai 19. alkalommal megrendezésre került ”Népviseletek, folklórtáncok ,népek” című nemzetközi gyerek képzőművészeti versenyen egyéni díjat nyer korcsoportjában  Ökrös Zsuzsanna (Berettyóújfalu)

Ökrös Zsuzsanna

2014. június

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett Új–Zélandi nemzetközi rajzpályázaton kiemelt dicséretben részesült  Fodor Gabriella (Körösszegapáti), Rostás Stefánia (Komádi).

Oklevélben részesült Lisztes Veronika (Berettyóújfalu), Müller Bianka Fanni (Rákóczi) Rostás Stefánia, Mohácsi Tamara (Komádi) Varga Bettina (Biharkeresztes) Bozsányi Petra (Körösszakál)

Országos

2015. nyári eredmények

A Lovas Udvarház, Szedres és az I. Béla Gimnázium, szedresi Bezerédj István Általános Iskolája által meghirdetett VII. országos lovas pályázaton korosztályos fődíjban részesült Balogh Anna (Berettyóújfalu) és Miczura Szimonetta (Komádi). Emléklapban részesült: Hagymási Hanna (Magyarhomorog), Erdei Fanni és Kádár Karolina (Berettyóújfalu).

A XI. Országos Ifjúsági Népi Kézműves Pályázaton
II. helyezést ért el Berke Orsolya (Berettyóújfalu) és különdíjban részesült Pintye Dóra (Berettyóújfalu).

A Jobbik Magyarország Mozgalom „Mert segíteni jó” című országos rajzpályázatán diákjaink kimagasló eredményt értek el.
I.hely: Nagy Gréta (Berettyóújfalu),
II.hely: Rostás Natália (Komádi) és
III.hely: Barcsa Dóra (Biharkeresztes).
Oklevélben részesült Tóth Vanessza Vivien (Körösszakál), Sanyó Nikolett (Biharkeresztes), Balogh Jázmin (Biharkeresztes) és Rostás Péter (Komádi)

A DRÓT szerkesztősége által meghirdetett „Mi van a fecskékkel” című alkotói rajzpályázaton iskolánk oklevélben részesült.

Az Euralis Kft. által meghirdetett „Én és a mezőgazdaság” című országos rajzpályázaton ajándékban részesült Bogdán Kevin (Biharkeresztes).

A Macska magazin országos rajzpályázaton
III. helyezést ért el Krucsó Zsolt (Magyarhomorog),
IV. hely: Kovács Ágnes Georgina (Magyarhomorog) és
V. hely: Dávidku Dóra (Magyarhomorog).

A Francois Fedler Alapítvány gyermekrajzpályázatán különdíjban részesült Mohácsi Arnold (Biharkeresztes).

A Muzsikál az erdő Alapítvány „Az erdő hangjai” elnevezésű országos rajzpályázaton különdíjban részesült Magyari Márk (Biharkeresztes).

A Hortobágyi Nonprofit Kft. „Fedezd fel a Hortobágyot” országos rajzpályázatán
III. helyezést ért el Kertész Mária Kincső (Magyarhomorog) és Török Adrián (Körösszakál).

2015  június

Kirak(h)atod a Kirakatba elnevezésű kiállításon iskolánk II. helyezést ért el .

A Budapest Bábszínház „Hókirálynő” premierjéhez kapcsolódó rajzpályázaton
I. hely: Ballai Anna (Berettyóújfalu),
II. hely: Erdei Fanni (Berettyóújfalu) és
III. hely: Grozsa Zsófia (Körösszegapáti).

A Vincotte International Hungary Kft. által kiírt „Környezet szerintem” című rajzpályázaton díjazásban részesült
III. hely: Hegyközi Barbara (Komádi).
Az első 10 helyezésbe került Beri Dominika (Hunyadi). Emléklapban részesült Mohácsi Jázmin Liza (Komádi), Mohácsi Diána, Mohácsi Csaba, Fábián Sára (Biharkeresztes) Tarsoly Rebeka, Dobai Cintia (Magyarhomorog)

Az Őrállók Alapítvány „A magyar lovas kultúra” elnevezésű rajzpályázaton diákjaink munkája kiállított lett Póka Krisztián, Mohácsi Antal, Fehér Nikolett, Lakatos Bianka (Komádi) Kovács Nikolett, Nagy Gréta, Kovács Klára, Ötvös Alex, Török Otília (Berettyóújfalu) Kállai Bianka (Körösszegapáti) Tarsoly Lili (Magyarhomorog).

A Szamóca Kiskertészet és Tanoda „Fenntartható városi kertészkedés” országos rajzpályázatán a Maróti Díszfaiskola díját nyerte: Szabó Pál (Rákóczi) és Kerekes Bálint  (Magyarhomorog).

A Krisna-völgy által meghirdetett „Mit tanulhatunk a természettől?” elnevezésű országos rajzpályázaton
II. helyezést ért el Nagy Milán (Körösszakál)
III. helyezést ért el Kaczkó Ivett (Berettyóújfalu).

Az Országos Baleset megelőzési Bizottság és a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság rajzpályázatán
II. helyezést ért el Bereczki Szabolcs (Körösszegapáti).

Napfényes Élet Alapítvány által megrendezésre került XII. Napfényes Fesztiválon díjazásban részesült: Nagy Enikő (Biharkeresztes) és Berki Zsanett (Berettyóújfalu).

A Buborék együttes által meghirdetett országos rajzpályázaton elismerő oklevélben részesült Adamcsik Sára, Varga Brigitta (Hunyadi), Kazai Réka, Kalmár Tímea (Berettyóújfalu), Benke Noémi, Rostás Letícia (Komádi) Mezei Márió (Rákóczi) Szűcs Enikő, Szabó Heléna (Biharkeresztes).

A Várfesztivál 2015 rendezvényeihez kapcsolódva a Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola és Salgótarjáni Kamarazenekar Egyesület „Marosszéki kerek erdő…” címen megrendezett rajzversenyen díjazásban részesült Dávidku Attila (Magyarhomorog), Fábián Sári (Biharkeresztes) és Eke-Rigó Anna (Berettyóújfalu)
Varga Dominika (Biharkeresztes) különdíjban részesült.

2015. április

A Pataki Kerámia Kft, „Zenél a kerámia” című rajzpályázaton
I. hely: Benke Noémi és Jónás Ramóna (Komádi).
II. hely: Szabó Milán (Hunyadi).
Minden pályázó gyerek tárgy nyereményben részesült:. Nagy Enikő, Varga Amanda (2db), Szabó Tamás, Balogh Vivien, Balogh Elvira, Madarász Zsanett, Mezei Erzsébet, Madarász Roland (Biharkeresztes),  Fehér Nikolett, Illés Henrietta, Zsigmond Alexandra (Komádi) és Szombati Viktor (Körösszegapáti).

A Kincsem lovas park I. országos rajzpályázatán diákjaink kiállítottak lettek: Jantyik Vivien, Hagymási Hanna, Tarsoly Rebeka (Magyarhomorog) Mohácsi Attila, Muszka Alexandra (Komádi) Ötvös Alex, Pintye Dóra, Eke-Rigó Fanni (Berettyóújfalu) Molnár Norbert (Hunyadi

Az Ibrányi László Művelődési Központ és Könyvtár „Édesanyák Hete” elnevezésű program keretében meghirdetett fotó-, rajz-, történetíró- és verspályázaton diákjaink
I. hely: Kocsis Kata Janka (Biharkeresztes), Rózsa Eszter (Magyarhomorog).
II. hely: Hajzer- Török Patrik (Berettyóújfalu).
III. hely: Csiszár Szabina Gréta (Körösszegapáti).

A Kuttyomfitty Társulat „Cirkusz folkórikusz” országos rajzpályázaton
II. díjat nyert Fekete András (Berettyóújfalu).

A Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola Lavotta János Tagintézménye által meghirdetett „Csendélet hegedűvel” országos rajzpályázaton
I. helyezést ért el Balogh Jázmin, Pintér Roland, Váradi Cintia, Horváth Patrícia, Mohácsi Attila (Biharkeresztes) Rostás Margaréta, Rostás Natália (Komádi).
II. hely: Ötvös István (Berettyóújfalu).

A Pagony „Kívánj egyet és rajzold meg!” Rajzpályázaton fődíjban részesült Pengő Panna (Biharkeresztes).

Pengő Panna

A Budapesti Fesztivál és Turisztikai Központ és a FŐKERT Nonprofit Zrt. Tavaszai Fesztiválhoz kapcsolódó országos rajzpályázatán díjazásban részesült Serfőző Réka és Szabó Pál (Rákóczi).
Rajzuk kiállításra került: Orsós József, Balogh Ádám (Biharkeresztes) Tóth Réka  (Hunyadi) és Szántó Petra (Berettyóújfalu).

A Ritka és Veleszületett Rendellenességgel Élők Országos Szövetsége által meghirdetett országos rajzpályázaton
I. helyezést ért el Rostás Norbert és
II. helyezést ért el Balogh Ágnes (Biharkeresztes).
Oklevélben részesült Balogh Mária, Bozák Annamária, Mohácsi Csaba Zsolt, Sanyó Anita (Biharkeresztes) Balogh Máté (Hunyadi) Baranyó Bálint (Rákóczi) Szakállas Tibor (Berettyóújfalu)

Az Út a boldogsághoz Non- Profit Kft „Óvd és tedd jobbá a környezeted!” országos rajzpályázaton „Legjobbak a jók között” kitüntető címet nyerte Beregi Noémi (Komádi), Horváth Alex Csaba (Hunyadi), Kiss Zsófia (Körösszakál).

A szegedi Art-Tour Kortárs Összművészeti Egyesület és az eLVe zenekar József Attila versillusztrációs pályázatán iskolánk különdíjban részesült.

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Márai Sándor Könyvtára által kiírt országos rajzpályázaton díjazásban részesült Balog Aliz (Berettyóújfalu), Miklósi Anna (Magyarhomorog),  Mohácsi Vivien (Biharkeresztes), Mohácsi Angelina és Rostás Margaréta (Komádi).

A kecskeméti Katona József Színház „Veszélyben a Föld” országos rajzpályázatán
I. hely: Miczura Szimonetta (Komádi)
III. hely: Kácsándi Dorottya (Magyarhomorog).
Kiállított lett Kolozsvári Tamás, Horváth Dorina, Kocsis Kata Janka (Biharkeresztes) Szepesi Laura, Machán Mira, Képes Hanna, Kovács Nikoletta (Berettyóújfalu), Miklósi Anna, Mészáros Gábor, Gombos Sándor, Kertész Emőke (Magyarhomorog), Gurbai Bianka, Veres Dávid (Körösszakál),Ötvös Zsolt (Komádi), Szabó Patrícia (Rákóczi), Vetési Balázs, Tolvaj Bence (Hunyadi) .

2015. március

A Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola által meghirdetett „Ó természet, ó dicső természet” című országos rajzversenyen
II. helyez
ést ért el Mezei Flóra (Berettyóújfalu) és
III. helyezést ért el Ajtai József (Berettyóújfalu).

A Harmónium Független Kommunikációs Egyesület „Tegyél te is egy apró lépést” országos rajzpályázatán naptárban részesült Mohácsi Liza (Biharkeresztes).

A Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és Szandaszőlősi Művelődési Ház a ”2015 a Fény éve” rajzpályázaton
I. hely: Hajzer-Török Patrik (Berettyóújfalu) és Tóth Szabina (Körösszakál).
II. hely: Seprenyi Laura (Magyarhomorog).
Különdíjban részesült Szatmári Zsuzsa (Rákóczi) és Mohácsi Angelina (Komádi).

2015. február

Az Új Budapest Galéria „Tervezz egy designos közösségi teret a suliba !” elnevezésű országos rajzpályázaton az elsők között szerepelt Miczura Daniella Rebeka (Komádi), Juhász Julianna (Komádi), Nagy Zsombor .(Berettyóújfalu), Vásári Szabolcs (Hunyadi).


Alkotásuk kiemelt dicséretben részesült: Komáromi Dóra (Berettyóújfalu) és Szentmiklósi Illés (Körösszakál)

A hévízi Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és a Muzeális Gyűjtemény Fontana Filmszínház „Az én karácsonyom” című országos rajzpályázaton
II. helyezést ért el
Karácsony Réka (Berettyóújfalu).

Karácsony Réka

A Bóbitanet. hu „Rajzold le kedvenc mesefigurádat!” elnevezésű rajzpályázaton
III. helyezést ért el
 
Madarász Blanka (Biharkeresztes) és
különdíjban
részesült Benkovics Hanna (Berettyóújfalu).

Az Európai Parlament és a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet „Te és a környezeted” országos rajzpályázaton a legjobb 15 közé került és rajza bekerült az Európa Parlament naptárába: Szepesi Laura (Berettyóújfalu) és Fábián Dániel (Biharkeresztes)

A Bársony István Alapítvány és a Vadászati Kulturális Egyesület Diana Vadászhölgy Klubja által meghirdetett pályázaton
I.hely: Pintye Dóra  (Berettyóújfalu), Serfőző Réka (Rákóczi).
II.hely: Ungi Izabella (Magyarhomorog).
III.hely: Szatmári Zsuzsa  (Rákóczi) és Pálfi Imre Máté  (Berettyóújfalu) Különdíjban részesült Ötvös Alex (Berettyóújfalu).

A nyíracsádi Szent Piroska Görögkatólikus Általános Iskola által az első magyar nyelvű Biblia megjelenésének 435. évfordulójának tiszteletére meghirdetett „Mit üzen a Biblia?” országos rajzpályázaton
III .helyezést ért el
Rostás Norbert (Biharkeresztes).

Rostás Norbert

A Fővárosi Közterület-fennartó Zártkörüen Működő Nonprofit Részvénytársaság „Környezetünk jövője-jövőnk környezete” országos rajzpályázaton
fődíjban részesült Mohácsi
Attila (Biharkeresztes).
Díjazásban részesült Balogh Noémi (Berettyóújfalu), Kalmár Viktória (Berettyóújfalu), Rostás Martina (Biharkeresztes), Csébi Tamás (Komádi) és Marczin Anna (Berettyóújfalu).

A Békés Megyei család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház (CsEÖH) „Neked mit jelent a család?” című országos rajzpályázaton
különdíjban részesült
Szilágyi Dóra (Berettyóújfalu).

Szilágyi Dóra

2015. január

A Deák Ferenc Könyvtár „RajZOOlógia” elnevezésű rajzpályázaton
II. helyezést ért
el
Gergely Dániel (Hunyadi).

Gergely Dániel, 12 éves, 6.o.- Igazgyöngy AMI

A székesfehérvári Vadmadárkórház „Madármentés –Lélekmentés” című rajzpályázatán
I. helyezést ért el
Járku Gréta (Magyarhomorog).

Járku Gréta

A Presidium Közhasznú Egyesület és a dombóvári Művelődési Ház NKft. által meghirdetett Betlehemi országos rajzpályázaton
oklevélben részesült
 
Spulnyik Patrícia, Mohácsi Mirella, Tóth Szabina, Barna Tamás, Mohácsi Dorina, Mohácsi Márió, Juhász Judit, Gurbai Bianka (Körösszakál), Herbert Boglárka (Komádi) Lakatos Tamás (Biharkeresztes), Dudoma Jázmin (Rákóczi) Geönczy Kincső, Magyari Luca, Milák Laura, .Botlik Lotti, Szatmári Mirella (Berettyóújfalu)

2014. június

A Szépzöld „Csodás Tavaszi kert” című országos rajzpályázaton különdíjban részesült Mohácsi Dorina (Körösszakál).

Mohacsi Dorina

A Vadászati Kulturális egyesület és Várpalota város Önkormányzat gyermekrajzpályázatán különdíjban részesült Póka Krisztián (Komádi).

Póka Krisztián

2014. november

Az Otthontérkép által meghirdetett “Karácsony.Otthon” címmel országos rajzversenyen Mohácsi Mirella, Haszon Kata és Szakál Kata rajza bekerült  a legjobbak közé.

2014. október

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár meghirdetett “Párduc, oroszlán, gorilla…makákó!” című rajzpályázatán Balogh Ágnes II. helyezett lett.

A FÖLDÜNKÉRT VILÁGNAP alkalmából a kornyezeti-hatasvizsgalat.hu oldal a környezeti nevelés és a környezetvédelmi felelősségvállalás jegyében környezetvédelmi rajzpályázatot hirdetett alsó tagozatos általános iskolások részére „Környezeti hatások és ellenszerei” címmel, ahol Varga Brigitta, 9 éves
“Én láttam szélerőműveket és tudom, hogy a mi falunknak is nagyon jó lenne!” című alkotása bekerült a legjobb munkák közé.

2014. szeptember

A Közi Horváth József Népfőiskola a ”Szent László, a lovagkirály” elnevezésű országos rajzpályázaton diákjaink oklevélben és tárgy nyereményben részesültek: Kovács Kitti (Berettyóújfalu), Csarkó Evelin (Berettyóújfalu), Rostás Tibor Márk és Horváth Jázmin (Biharkeresztes), Mohácsi Renátó (Körösszakál)

Az Európai Mobilitás Hét és Autómentes nap alkalmából megrendezett „A mi utcánk a mi jövőnk” elnevezésű rajzpályázaton különdíjban részesült Rácz Dávid (Biharkeresztes). Oklevélben részesült Mohácsi Angelina és Krucsó Henrietta (Komádi), Rácz Tünde (Biharkeresztes).

A Magyar Vadászlap háziasszonyai által meghirdetett „Tavaszra várva…” című országos rajzversenyen a legjobb művész kategóriában első helyezést ért el Rostás Vivien (Biharkeresztes)

Rostás Vivien

Az Ebárvaház Nonprofit Egyesület és a Julius-K9 által megrendezésre került országos rajzpályázaton különdíjban részesült Tarsoly Rebeka (Magyarhomorog).

A Majl Art Egg 2014 országos rajzpályázaton diákjaink emléklapban részesültek Gorzsás Balázs, Nagy Zsombor, Csapó Gergő, Mezei Noémi, Kalmár Fanni, Erdei Fanni, Kalmár Tímea, Papp Zsófia, Sámi Ádám, Vigh Adrienn Dorka, Komáromi Dóra, Nagy Iván, Nagy Gréta, Juhász Boglárka, Demeter Alma, Orosz Léda, Gorzsás Gréta (Berettyóújfalu) és Lakatos Vivien (Rákóczi).

A Magyar Református Szeretet szolgálat „Szeretethíd” elnevezésű országos rajzpályázaton
I.hely: Mohácsi Attila (Biharkeresztes), Szántó Nikolett (Berettyóújfalu),
II.hely: Buti Blanka (Berettyóújfalu és
III.hely: Szabó Pál (Rákóczi).

Az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztály által meghirdetett „Az év hüllője a mocsári teknős” című országos rajzpályázaton különdíjban részesült Kalmár Viktória (Berettyóújfalu).

Kalmár Viktória

A Kultúrkúria által a XVI. Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál keretében megrendezésre került „Remény és harmónia” gyermekrajzpályázaton oklevélben részesült Pekker Brigitta, Tarsoly Bianka, Seprenyi Laura (Magyarhomorog), Csanádi Melánia, Szabó Heléna, Bőr Kornélia (Biharkeresztes) Miczura Szimonetta (Komádi) Varga Vivien (Berettyóújfalu) Szatmári Zsuzsa (Rákóczi), Mohácsi Dorina, Pongrácz Bálint (Körösszakál), Puskás Bianka.

A mosonmagyaróvári Flesh Károly Kulturális Központ országos rajzpályázatán különdíjban részesült Balogh Cintia (Rákóczi) és Burzuk Viktória (Komádi).

A DM Együtt Egymásért „Mosolygó fogacskák” című országos rajzpályázaton iskolánk társasjátékot kapott.

Az e-on energiavállalat „Energiahatékonyság és energiatudatosság a mindennapokban” című országos rajzversenyen iskolánk tárgynyereményt kapott a részvételért.

A Grante Zrt Rubik Ernő Repülőtér „Milyen lesz a repülés 20 év múlva „ című országos rajzversenyen különdíjban részesült Veres Gergő  (Hunyadi)

Veress gergő, 8 éves-Tanára-Gólyáné Vad Anikó
.

Megyei

2015. június

A Szociális Összefogást Szorgalmazók Mindenkiért Egyesület a Szociális Munka Világnapja alkalmából meghirdetett „Így színes a világ” rajzpályázatán oklevélben részesültek tanulóink: Ungi Izabella, Spisják Petra, Szító Andrea (Komádi),Pap Annabella (Rákóczi), Gurbai Bianka,Tóth Vivien Vanessza (Körösszakál),Tóth Kamilla(Körösszegapáti), Mező Vanessza, Bagdi Hanna (Hunyadi),Lakatos Milán, Mohácsi Csaba, Balogh Ágnes(Biharkeresztes) és Jován Lili, Kovács Anita, Szepesi Laura Viktória,Török Diána, Daróczi Aletta, Berki Zsanett (Berettyóújfalu).

A Hortobágyi Nonprofit Kft. által meghirdetett „Hortobágy, a pásztorok és jószágok földje” elnevezésű rajzpályázaton tárgy nyereményben részesült Ajtai József Márk, Balla Gergő (Berettyóújfalu), Gergely Dániel, Szathmári Gábor (Hunyadi) és Csigai Adrián, Kertész Emőke (Magyarhomorog) .

2015. április

A Vojtina Bábszínház „Lúdas Matyi ” című megyei rajzversenyen díjazásban részesült: Csapó Gergő (Berettyóújfalu).

A Nyírerdő Zrt. Debreceni Erdészetének Nagyerdei Erdészeti Erdei Iskola a víz világnapja alkalmából megrendezett megyei rajzversenyen
III. hely
: Rostás Norbert (Biharkeresztes) .
Arborétum belépőt nyert:
Spisják Petra, Rozsik Patrícia, Dávidku Dóra Ramóna, Jantyik Vivien (Magyarhomorog), Madarász Roland, Balogh Vivien, Tóth Letícia, Balogh Elvira, Kiss Szebasztián, Mohácsi Evelin Boglárka (Biharkeresztes),Török Laura, Dudoma Dávid, Szabó Pál (Rákóczi), Csóra László, Kiss Dóra, Vadász István, (Hunyadi),Csapó Gergő, Orosz Léda, Kovács Nikolett, Erdei Fanni (Berettyóújfalu), Szabó Anna, Bertalan Szabolcs (Körösszegapáti).

A Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet megyei rajzpályázatán alsós kategóriában
1. osztály: I.hely Nagy Dóra (Berettyóújfalu)
Kiállítás: Vitális Anikó Janka (Berettyóújfalu)
2. osztály: IV. hely Gyöngyösi Rebeka (Körösszakál)
VI. hely Miczura Szimonetta (Komádi)
Kiállítás: Balogh Noémi, Hajzer-Török Patrik (Berettyóújfalu), Hegedűs Eszter Vanda.
3. osztály: I. hely Kovács Nikoletta (Berettyóújfalu)
               V. hely Rab Viktória (Hunyadi)
Kiállítás: Barna Tamás (Körösszakál), Cosma-Molnár Izabella (Magyarhomorog), Erdei Fanni, Mezei Flóra (Berettyóújfalu), Jámbor Dorina (Rákóczi), Spisják Petra (Komádi) és Tóth Letícia 2 alkotással (Biharkeresztes).
4. osztály: I. hely Tolvaj Bence (Hunyadi)
II. hely Jantyik Vivien (Magyarhomorog)
IV. hely Magyari Márk (Biharkeresztes).

A Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet megyei rajzpályázatán felsős kategóriában az első fordulón át jutott Eke-Rigó Anna, Kovács Anita, Pintye Dóra (Berettyóújfalu), Baranyó Bálint (Rákóczi), Tóth Ádám és Monok Sándor (Körösszegapáti).

A biharkeresztesi TUD6OD Tanoda rajz és fotópályázatán
I. hely Nagy Boglárka (Berettyóújfalu), Mező Vivien (Körösszegapáti),
II. hely Csóra László (Hunyadi) és Monok Sándor (Körösszegapáti),
III. hely Pap Annabella (Rákóczi), Horváth Dorina (Biharkeresztes).
Emléklapban részesült: Kalmár Tímea, Sacchetto Vittória, Dézsi Dorina (Berettyóújfalu) Varga Klaudia, Mohácsi Liza, Varga Dominika, Reichardt Roland (Biharkeresztes), Mohácsi Dorina, Glonczi Dzsenifer, Gyöngyösi Anita (Körösszakál), Rostás Letícia (Komádi), Molnár Norbert (Körösszegapáti), Flaskai Paulina (Rákóczi), Kiss Virág (Hunyadi)

2015. március

A debreceni Petőfi Sándor Általános Iskola az iskola névadója tiszteletére megyei rajzpályázaton
II. hely Miczura Dóra (Komádi),
I. hely: Mohácsi Gábor (Komádi) és Dobai Cintia (Magyarhomorog).

2015. február

A Debrecen-Árpád téri Református Egyházközösségért Alapítvány és a Családháló. hu „Szeretet a gyermekek szemével” elnevezésű rajzpályázaton
II. helyezést ért el Adamcsik Vera (Berettyóújfalu), Mező Vivien (Körösszegapáti )

III. hely: Fehér Nikolett (Komádi).

Fehér Nikolett


Oklevélben részesült: Varga Vanda (Biharkeresztes), Berki Zsanett (Berettyóújfalu), Mohácsi Vivien (Biharkeresztes), Pekker Brigitta (Magyarhomorog), Mezei Szabina (Rákóczi), Barna Kinga (Körösszakál), Sándor Nelli (Hunyadi) és Horváth László (Biharkeresztes).

A Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium „Noé bárkája” elnevezésű rajzpályázaton díjazásban részesült
I.hely: Kinter Orsolya (Berettyóújfalu)

Kinter Orsolya
II. hely: Tarsoly Bianka (Magyarhomorog),


III. hely: Szabó Lúcia (Magyarhomorog).

Szabó Lúcia
Különdíj: Csigai Adrián (Komádi) és Balogh Orsolya (Magyarhomorog), Mezei Flóra (Berettyóújfalu)

A Nova Villa 2010 Nonprofit Kft. „Az én kultúrházam” elnevezésű rajzpályázaton oklevélben részesült Karácson Zorka (Berettyóújfalu), Bere Kitti, Rostás Natália (Komádi), Juhász Judit, Juhász Henrietta, Gyöngyösi Jázmin (Körösszakál) Szatmári Zsuzsa (Rákóczi), Kerekes Réka (Magyarhomorog), Mohácsi Vivien (Biharkeresztes), Rácz Kitti (Biharkeresztes), Dávidku Attila (Magyarhomorog), Bozsányi Petra (Körösszakál), Kozák Amanda (Hunyadi), Szabó Máté (Komádi), Rugonfalvi-Erdélyi Veronika (Biharkeresztes)

A Vojtina Bábszínház „Kedvenc állatom megmentése” című megyei rajzversenyen díjazásban részesült Barna Tamás (Körösszakál), Mohácsi Attila(Komádi) és Rácz Vivien (Magyarhomorog).