2013/2014-es tanév pályázati eredményei

Nemzetközi eredményeink

2014. június

A Nemzeti Művelődési Intézet és a Toyamai Kulturális és Művészeti Szövetség (Japán) gyermekrajzpályázatot hirdetett a Hajdú-Bihar megyében élő gyermekeknek, ahol diákjaink kimagaslóan szerepeltek.
Arany minősítés: Mohácsi Bianka (Komádi), Szabó Barnabás (Hunyadi), Szajkó Béla (Körösszegapáti) és Török Diána (Berettyóújfalu).
Ezüstminősítés: Lukács Dzsenifer(Komádi).
Bronzminősítés: Szathmári Adrienn (Hunyadi).

Az Ukrán „Barlangok gyerekszemmel” elnevezésű 2. nemzetközi rajzversenyen elismerő oklevélben részesült Rácz Angéla, Csóra László, Szabó Karolina, Rácz Leonóra (Hunyadi) és Nagy Zsolt (Magyarhomorog)

Az Ukrán XXIV.nemzetközi „Víz alatti fantázia” elnevezésű gyermek művészeti fesztiválon
4. helyezést ért el Lődi Nikoletta (Komádi) és
3. helyezést ért el Finta Ferenc (Hunyadi).

2014. május

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó „Anyák napja” elnevezésű Új –Zélandi nemzetközi rajzpályázaton
I. helyezést ért el Berki Zsanett (Berettyóújfalu)

berki_zsanett_11_eves_igazgyongy_ami
oklevélben részesült Berki Zsanett, Szabó Karolina (Berettyóújfalu) Magyari Roxána, Rostás Vanda, Sarkadi Réka (Biharkeresztes) Mohácsi Mirella (Körösszakál) Szilágyi Bianka (Magyarhomorog).

A 21. Japán nemzetközi rajzpályázaton arany díjban részesült Szabó Barnabás  (Hunyadi).

Szabó Barnabás

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó „Kedvenc állatom” elnevezésű Új –Zélandi nemzetközi rajzpályázaton
különdíjban részesült Müller Bianka (Berettyóújfalu).

muller_bianka_15_eves_igazgyongy_ami
dicsérő oklevelet kapott Magyar Attila (Berettyóújfalu).
elismerő oklevélben részesült Nagy Iván, Pintye Dóra, Juhász Boglárka (Berettyóújfalu) Vásári Szabolcs, Magyar Attila, Szabó Barnabás (Berettyóújfalu) Rácz Vivien (Magyarhomorog).

2014. április

A Bajai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola és a Bajai Vizuális Iskola Alapítvány „Víz-Jel” elnevezésű nemzetközi rajzversenyen díjazásban részesült Nagy Antónia (Berettyóújfalu) és Rácz Natália (Biharkeresztes).

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett Új–Zélandi nemzetközi rajzpályázaton oklevélben részesült Gyöngyösi Anita, Gurbai Vanessza (Körösszakál), Diószegi Beatrix (Magyarhomorog) és Ungi Izabella (Komádi).

2014. március

A 12. olaszországi nemzetközi rajzversenyen elismerő oklevelet kapott iskolánk.

A 2013-ban megrendezésre került Nova Zagora-i 15. Ifjúsági nemzetközi kiállításon  részesült Darázs Karolina (Körösszegapáti), Gál Viktória (Berettyóújfalu), Vécsei Levente (Berettyóújfalu), Miczi Veronika (Berettyóújfalu) és Fábián Dániel (Biharkeresztes).

2014. február

A XXIV. alkalommal meghirdetett „Kladnói mókuskák” című CSEH Nemzetközi rajzpályázaton
I. hely Mezei Noémi (Berettyóújfalu)
II. hely Nagy Boglárka (Berettyóújfalu)
III. hely  Veres Boglárka (Berettyóújfalu)

A lengyel Torun-i 17. Nemzetközi Gyermek-és ifjúsági „mindig zöld, mindig kék” elnevezésű művészeti rajzversenyen oklevélben részesült Makai Daniella  (Berettyóújfalu).

Makai Daniella

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett ”Farsang” című Új –Zélandi nemzetközi rajzpályázaton első helyezést ért el Rostás Szandra (Komádi).

rostas_ szandi_15_eves_igazgyongy_ami

2014. január

A 14. kínai Nemzetközi Környezetvédelmi Gyermek rajz versenyen emléknaptárban részesültek a rajzversenyen részt vevő diákjaink.

2013. december

A szabadkai Népkör Magyar Művelődési Központ által kiírt XII. Interetno Fesztiválkísérő rendezvényeként Ex Libris rajzpályázaton
Arany páva díjban részesült Sziklai Réka (Berettyóújfalu).

Sziklai Réka

A Vajdasági Gyermekek rajztanítási Központ nemzetközi rajzpályázaton díjazásban részesült Hegyközi Barbara (Komádi).

Hegyközi Barbara

A 2014-ben megrendezésre kerülő 2. Ifjúsági Nyári Olimpia népszerűségét hirdető nemzetközi rajzpályázaton
3. helyezést ért el Bodnár Brigitta (Berettyóújfalu) és Varga Dániel (Biharkeresztes).
Kiállított lett: Ökrös Boglárka (Berettyóújfalu) és Mohácsi Dorina (Körösszegapáti).

Az Indiában megrendezésre került ötödik nemzetközi ifjúsági és gyermek képzőművészeti kiállításon
arany medálban részesült Szakonyi Mia (Berettyóújfalu), Bagdi Anita Lilla (Magyarhomorog).
Oklevélben részesült Kertész Emőke, Szűcs Zsófia (Magyarhomorog), Dézsi Dorina, Gombási Gréta (Berettyóújfalu), Mayer Szimonetta (Komádi).

A Franciaországban megrendezésre kerülő Nemzetközi Plasztikai Művészeti Versenyen
oklevélben részesült Szabó Viktória (Komádi) Csávás Renáta és Bagdi Hanna (Berettyóújfalu).

A Hong Kong-ban megrendezésre került Nemzetközi Gyermek rajz versenyen dicséretben részesült Kis Dóra, Szabó Barnabás (Berettyóújfalu) és Németh Kiara (Magyarhomorog).

2013. november

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett ”Kedvenc magyar népmesém” Új –Zélandi nemzetközi rajzpályázaton
első helyezést ért el Rostás Vivien (Biharkeresztes)

rostas_vivi-13-eves_igazgyongy_ami

A bulgáriai Bansko városban megrendezett gyermekképző világversenyen elismerésben részesült Bozák Kitti (Biharkeresztes) és Sándor Nelli (Berettyóújfalu)

A  Kínában megrendezésre kerülő 44. világ iskolások képzőművészeti kiállításán bronzéremben részesült Erdei Tamás (Biharkeresztes).

Erdei Tamás

Kiállított: Mohácsi Dorina, Horváth Dorina (Körösszakál), Hegyközi Barbara (Komádi), Pálfi Anna, Balázs Nóra, Eke-Rigó Anna, Gál Sándor (Berettyóújfalu), Sütő Károly (Biharkeresztes).

2013. október

A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó által meghirdetett ”Kedves tanítóm, tanárom” Új –Zélandi nemzetközi rajzpályázaton korosztályában
első helyezést ért el  Berki Anasztázia (Körösszegapáti).

berki_ anasztazia_10_eves_igazgyongy_ami
Oklevélben részesült Bozák Kitti, Rostás Beatrix (Biharkeresztes), Berki Anasztázia (Körösszegapáti), Kapczár Krisztina, Ökrös Boglárka, Karácson Kristóf, Szántó Petra (Berettyóújfalu)

A Japán Művészetoktatási Alap által kiírt 43-ik nemzetközi rajzpályázaton
kiemelt arany éremben részesült Rab Szabolcs (Berettyóújfalu).

Rab Szabolcs
Arany éremben Molnár Izabella, (Körösszegapáti).

Molnár Iza
Ezüstéremben Árgyelán Boglárka, Kolozsvári Anna (Komádi), Darázs Lajos (Körösszegapáti), Fodor Zsófia, Gergely Dániel (Berettyóújfalu)

Országos eredményeink

2014. június

A Semmelweis Egyetem I.sz. (Bókay) Gyermekklinika ”Tervezz kabalafigurát” elnevezésű országos versenyen
különdíjban részesült iskolánk és Kecskeméti Beatrix (Berettyóújfalu).

Kecskeméti Beatrix

A XI. Napfényes Fesztiválhoz kapcsolódó „Öröm” elnevezésű országos plakát pályázaton
díjazásban részesült Rácz Tünde (Biharkeresztes).

A Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. gyermekrajzpályázatán
kimagaslóan szerepelt Orosz Léda (Berettyóújfalu).

A karcagi Polgármesteri Hivatal „Én kis kertet kerteltem” országos rajzpályázatán iskolánk csoportos díjban részesült.

A szedresi Lovas Udvarház és az I. Béla Gimnázium Szedresi Bezerédi István Általános Iskolája által közösen meghirdetett, lovas rajz-és fotópályázatán pompás díjban részesült Erdei Fanni (Berettyóújfalu), Spulnyik Patrícia (Körösszakál) Mohácsi Dorina (Körösszakál) és Fehér Nikolett (Komádi).


Kiállításra került Daróczi Réka (Rákóczi), Kerekes Bálint, Kovács Ágnes Georgina, Dávidku Dóra (Magyarhomorog), Marczin Anna (Berettyóújfalu), Kiss Zsófia (Körösszakál), Rostás Margaréta, Szító Andrea és Jóni Alexandra (Komádi) rajza.

A Házfórum és az OTP Csoport támogatásával „Ti hol laktok? Rajzold le” országos gyermekrajzpályázatán
II. helyezést ért el Mohácsi János (Biharkeresztes)

Mohácsi János
Különdíjban részesült Varga Dominika (Biharkeresztes).

Varga Dominika

A Téglási II. Rákóczi Ferenc Baptista Általános és Alapfokú Művészeti Iskola „Magyar népmesék” elnevezésű országos rajzpályázaton díjazásban részesült
II. hely: Mohácsi Vanda (Biharkeresztes)

Mohácsi Vanda
Különdíjban részesült: Horváth Jázmin (Biharkeresztes) és Bozsányi Amanda (Körösszakál).


Kiállított lett: Rácz Tünde, Lakatos Tamás, Magyari Márk (Biharkeresztes) Tapaszi Benjamin (Hunyadi) Muszka Alexandra, Jónás Krisztina, Rostás Natália (Komádi) Kovács Kitti, Kecskeméti Beatrix (Berettyóújfalu).

A Csabagyöngye Kulturális Központ Jaminai Közösségi Háza, a Jamina Szövetség valamint a békéscsabai Tűz-kör Közhasznú Kulturális Egyesület „Őseink útján” című országos rajzpályázaton kimagaslóan szerepelt:
I.hely: Siket Kincső (Rákóczi)
II.hely: Gurbai Bianka (Körösszakál)
III.hely: Rostás Letícia(Komádi).

A Petőfi Irodalmi Múzeum ”Látsz engem” országos rajzpályázaton
I. helyezésben részsült: Váradi Cintia, Lakatos Dániel és Varga Lilla (Biharkeresztes).

Az Észak-Magyarország és a Geo-Wedung Zrt rajzpályázatán díjazásban részesült: Dorogi Orsolya (Rákóczi), Pintye Dóra (Berettyóújfalu) és Bodnár Karolina (Rákóczi).

A Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásába működő Szent István Művelődési Ház által meghirdetett „Legkedvesebb Bibliai történetem” című országos rajzversenyen sikeresen szerepeltek diákjaink.
Arany minősítést kapott Horváth Jázmin (Biharkeresztes), Lakatos Milán (Biharkeresztes), Seprenyi Laura (Magyarhomorog), Tóth Letícia (Biharkeresztes). Ezüstminősítést kapott: Bódi Jázmin (Körösszakál), Kiss Bence (Berettyóújfalu), Kiss Judit (Körösszakál) Rácz Tünde (Biharkeresztes), Vörös József Patrik (Magyarhomorog).
Bronzminősítést kapott: Balogh Mária (Biharkeresztes), Lakatos Dániel (Biharkeresztes), Varga Lilla (Biharkeresztes), Varga Róbert (Biharkeresztes).

A PannErgy „Életünk része a geotermikus energia” című országos rajzpályázaton
oklevélben részesült: Horváth Dorina Kinga (Körösszakál) és Bozák Annamária (Biharkeresztes).

A Pataki Kerámia Kft, „Zenél a kerámia” című rajzpályázaton kimagaslóan szerepeltek diákjaink.
II.hely: Bódi Dominik (Körösszakál).
Különdíj: Lakatos Milán (Biharkeresztes), Zsigmond Alexandra (Komádi), Barna Tamás (Körösszakál), Kiss Gyula (Hunyadi), Spulnyik Patrícia (Körösszakál), Rácz Vivien (Magyarhomorog), Horváth Zsanett (Biharkeresztes).

Az Őrzők Közhasznú Alapítvány „Egy kórterem is lehet menő” országos rajzpályázaton
különdíjban részesült: Incze Nóra (Berettyóújfalu).

A Natur-Kulinárium-Gasztronómiai Fesztivál alkalmából meghirdetett „Farsangi gondolatok” című országos rajzpályázaton
II. helyezést ért el Varga Izabella (Berettyóújfalu).

A Krisna-völgy által meghirdetett rajzpályázaton
II.hely: Mayer Szimonetta (Komádi), Rostás Tibor (Biharkeresztes).
Különdíjban részesült: Fábián Zsanett (Biharkeresztes) és Szőke Annamária (Biharkeresztes).

A Közéleti Művészeti Egyesület Pécs ”I love Hungary” országos rajzpályázaton
I. hely: Barcsa Dóra (Biharkeresztes)
II. hely: Török Gréta (Magyarhomorog), Szabó Barnabás (Hunyadi)
Különdíj: Bundik Máté: Nóri (Berettyóújfalu), Fábián Dániel: Csilla (Biharkeresztes).

A BPLANET „Szerintem a környezet védelem” című országos rajzpályázaton oklevélben részesült Finta Balázs (Hunyadi) és Kertész Emőke (Magyarhomorog).

A nagykanizsai SWANAS Balett-és Tánciskola országos rajzpályázatán III. helyezést ért el Mohácsi Zsolt (Körösszakál).
Különdíjban részesült: Lakatos Dániel (Biharkeresztes), Ökrös Zsuzsanna (Berettyóújfalu), Antal Orsolya (Berettyóújfalu) és Mohácsi Dorina (Körösszakál). Tárgy nyereményben részesült: Horváth László (Biharkeresztes) és Bőr Ferenc (Körösszakál).

A Mura mente Sport Team „Kedvenc sportom a kézilabda” országos rajzpályázaton
I. helyezést ért el Szabó Karolina (Hunyadi).

2014. május

A Palóctáj Méhész és Környezetvédő Egyesület (Magyarország) és az Ipolyszakállosi Ipolyvölgye Méhészszervezet (Szlovákia) „Mézes csupor” elnevezésű rajzpályázaton
kimagasló eredményéért tárgy nyereményben részesült Mészáros Noémi (Magyarhomorog) és Hegyközi Barbara(Komádi).

A Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár Egyesület „Mesék Európából” című országos rajzpályázaton emléklapban részesült Váradi Cintia, Csanádi Melánia, Seres Krisztián, Szűcs Enikő (Biharkeresztes) Mezei Noémi (Berettyóújfalu) Molnár Norbert (Hunyadi).

A szentesi Szivárvány Alapfokú Művészeti Iskola V. Országos képzőművészeti verseny első fordulóján tovább jutott Szabó Pál (Berettyóújfalu), Micura Daniella Rebeka (Komádi), Varga Brigitta (Berettyóújfalu), Spulnyik Patrícia (Körösszakál), Zsigmond Alexandra (Komádi),Kovács Kitti (Berettyóújfalu), Keller Emília (Komádi) és Bozsányi Amanda Zsuzsanna (Körösszakál).

Az 7. Gyerek ARC „Mutassátok meg rajzaitokon, ti mikor éreztétek magatokat egészségesnek, ragyogónak, felhőtlenül boldognak” elnevezésű országos rajzversenyen

III.helyezést ért el: Szatmári Zsuzsa (Berettyóújfalu) és
különdíjban részesült: Lakatos Dániel (Biharkeresztes).


Kiállított lett: Gorzsás Balázs (Berettyóújfalu), Mohácsi Vanda, Horváth László, Kiss István és Rácz Elizabet (Biharkeresztes).

Az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet által hirdetett „Parafrázis” országos festészeti verseny döntőjébe jutott: Mezei Flóra, Ványi Gréta Zulejka, Kecskeméti Beatrix, Gorzsás Balázs, Tornyi Teodóra (Berettyóújfalu)
A döntőben országos különdíjat szerzett  Gorzsás Balázs (Berettyóújfalu).

A Martineum Felnőtt képző akadémia „bárkát épített családja megmentésére” elnevezésű országos rajzpályázaton kiállításra került rajzuk: Horváth Hanna, Papp Hanna, Belkovics Hanna, Komáromi Dóra (Berettyóújfalu) Csávás Réka (Gyermekkert ovi).

A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola által meghirdetett Vakvezető kutyával a tömegközlekedésben című országos rajzpályázaton oklevélben részesült Tarsoly Rebeka (Magyarhomorog), Varga Dominika, Magyari Roxána (Biharkeresztes).

A Váci Polgár című havilap „Én és az anyukám” országos rajzpályázaton díjazásban részesült Szító Andrea (Komádi).

Szító Andrea
Oklevélben részesült Szító Andrea, Hegyközi Barbara, Fehér Nikoletta (Komádi) Bozsányi Amanda, Gurbai Bianka (Körösszakál) Fent Vivien, Varga Dominika, Tóth Letícia, Rácz Tünde, Balogh Elvira (Biharkeresztes) Szatmári Zsuzsa, Varga Henriett, Magyari Anna, Vécsei Villő (Berettyóújfalu), Rózsa Eszter (Magyarhomorog) Marczin Anna, Fülöp Nóra (Berettyóújfalu) .

A békési Baptista Szeretetszolgálat Baptista.pont irodája „A húsvét” elnevezésű rajzpályázatán
I.hely: Sacchetto Vittoria (Berettyóújfalu),
II.hely: Balogh Elvira (Biharkeresztes) és
III. hely :Mester Sándor (Berettyóújfalu).

2014. április

A Miskolci Állatkert és Kultúrpark rajzpályázatán
különdíjban részesült  Adamcsik Vera (Berettyóújfalu).

Adamcsik Vera

A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége által kiírt „A mi világunk, a mi jövőnk” országos rajzpályázaton
I. helyezést ért el Krucsó Henrietta (Komádi) és
Különdíjban részesül Rostás Margaréta és Rostás Szandra (Komádi).

A Pásztói Múzeum „Béni bácsi emléke” című országos rajzpályázaton
I. hely: Mészáros Gábor (Magyarhomorog) Lakatos Jonatán (Komádi)

Mészáros Gábor
II. hely: Ökrös Zsuzsanna (Berettyóújfalu)

Ökrös Zsuzsa
III. hely: Kovács Kitti (Berettyóújfalu)

Kovács Kitti
Oklevélben részesült: Tarsoly Bianka (Magyarhomorog), Erdei Róbert Bence (Komádi) és Eke- Rigó Anna (Berettyóújfalu).

A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által meghirdetett rajzpályázaton
könyvjutalomban részesült Karácson Kristóf (Berettyóújfalu)
Oklevélben részesült: Fehér Nikoletta (Komádi) Kozák Amanda, Hegyi Zsófia, Bagdi Ákos, Csávás Renáta (Hunyadi) Sacchetto Vittoria (Berettyóújfalu), Barcsa Dóra, Rostás Benjamin (Biharkeresztes) Kovács Ottó (Rákóczi) Rózsa Eszter (Magyarhomorog).

A szombathelyi Váci Mihály Általános Iskola „Szent Márton élete” elnevezésű rajzpályázaton
oklevélben részesült kimagasló alkotásáért: Kalmár Erzsébet Viktória és Mező Vanessza (Berettyóújfalu), Mohácsi Rozália (Biharkeresztes).

Az Együtt egy Drogmentes Magyarországért Mozgalom „Drogok nélkül vidáman lehet élni, bulizni” című országos rajzpályázaton
II. helyezést ért el Jóni Alexandra (Komádi) és
III. helyezést Illés Henrietta (Komádi).

Az Első Nyírségi Fejlesztési Társaság „Mindannyian mások vagyunk!” országos rajzpályázaton
I. helyezést ért el Rostás Dominik (Biharkeresztes).

Rostás Dominik
Különdíjban részesül Kiss Zsófia (Berettyóújfalu, ovi).

Kiss Zsófia

A Szent Piroska Görögkatólikus Általános Iskola Weöres Sándor születésének 100. évfordulója tiszteletére megrendezett rajzpályázaton
I. helyezést ért el Berke Orsolya (Berettyóújfalu).

Kép 012

A Toyota Dream Car Art Contest rajzversenyen
Csébi Tamás (Komádi) III. helyezést ért el és rajzát továbbküldték nemzetközi versenyre.

Csébi Tamás

A Pont Most Alapítvány „Az év madara a túzok” országos rajzpályázaton oklevélben részesült Tapaszi Zsanett (Berettyóújfalu).

Tapaszi Zsanett

A Nagy Imre ÁMK és a Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Weöres Sándor születésének 101. évfordulója alkalmából megrendezett „Vadrózsából tündérsípot” elnevezésű országos rajzpályázaton
I. helyezést ért el Berke Orsolya (Berettyóújfalu)
oklevélben részesült Mohácsi Attila (Biharkeresztes), Tarsoly Viktória, Rácz Debóra (Magyarhomorog) Jónás Krisztina (Komádi) és Gyöngyösi Jázmin (Körösszakál).

A Békésszentandrási Melis Pékség országos rajzpályázatán
II. helyezésben részesült Rácz Dávid (Biharkeresztes) és Nagy Zsófia (Berettyóújfalu).

A nőtincsi Seholsziget Élménypark 10. évfordulója alkalmából meg hirdetett országos rajzpályázaton
I. helyezést ért el Tornyi Teodóra (Berettyóújfalu)
II. helyezést ért el Nagy Zsófia (Berettyóújfalu).

A MINYATA egyesület országos rajzpályázatán
I.helyezést ért el és egy 1 hetes tábor nyert: Nagy Antónia Anna (Berettyóújfalu).

Nagy Antónia Anna

2014. március

A KÖNIGS Group Gmbh és a PRAXIS 2010 Kft által meghirdetett a „Három királyok” elnevezésű országos rajzpályázaton
III.hely: Balogh Mária (Biharkeresztes)
IV.hely: Sütő Sándor (Berettyóújfalu)
rajza kiállításra került Molnár Norbertnek (Körösszegapáti).

A Magyar Tolkien Társaság Művészeti Pályázatán Tornyi Teodóra és Miczi Veronika (Berettyóújfalu) különdíjban részesült.

A Ritka és Veleszületett Rendellenességgel Élők Országos Szövetsége által meghirdetett „Ritka Szépségek 2014” elnevezésű országos rajzpályázaton II.helyezést ért el: Bede Ábel Rezső (Berettyóújfalu).

A Szent Miklós Görögkatólikus Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola „Sosemvoltország flórája és faunája” elnevezésű rajzpályázaton
I.hely: Horváth Jázmin (Biharkeresztes)
II.hely: Bagosi Tamás (Berettyóújfalu)
III.hely: Kecskeméti Beatrix (Berettyóújfalu).

A Dr.Oetker Magyarország Kft. „Rajzolj karácsonyi ajándékot…” elnevezésű országos rajzpályázatán
II.helyezést ért el Erdei Róbert (Komádi)

A Katasztrófavédelem Központi Múzeuma „Ne égess” című országos rajzpályázaton
III. hely: Pálfi István (Berettyóújfalu)
különdíj Mezei Flóra (Berettyóújfalu).

A Heves Megyei Pedagógiai Intézet az „Az erdő” című rajzpályázatán
zsűrizésen kívül jutalmazta: Bere Kitti (Komádi), Marczin Anna (Berettyóújfalu),
Mayer Szimonetta (Komádi) és Berke Orsolya (Berettyóújfalu) munkáját.

A Gödöllői Királyi Kastély és herceg Egérváry Elemér által kiírt „Sajttorta” elnevezésű országos rajzversenyen eredményesen szerepelt
Ökrös Zsuzsanna (Berettyóújfalu), Micura Szimonetta (Komádi), Marczin Anna (Berettyóújfalu) és Szepesi Laura és Szatmári Dóra (Berettyóújfalu).

2014. február

Az Európai Parlament Tájékoztatási Irodája Magyarországon a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet szakmai támogatásával pályázatot hirdetett „Otthonunk Európa” címmel, ahol
különdíjban részesült Diószegi Beatrix (Magyarhomorog).
Kiemelkedő alkotásáért tárgy nyereményben részesült Gertner Zsanett (Biharkeresztes) és Mohácsi Angelina (Komádi).
Oklevélben részesült: Haraszti Viktória, Mayer Szimonetta, Rostás Natália (Komádi)

A Szerkő Egyesület „Gondolatébresztő” című országos rajzpályázatán
Alsós
I. hely: Nagy Máté (Berettyóújfalu)
II. hely: Fekete Eszter (Berettyóújfalu)
III. hely: Horváth Zsanett (Biharkeresztes)
Felsős
I.hely: Halász Hedvig (Biharkeresztes)
II.hely: Újvárosi Rebeka (Berettyóújfalu)

2014. január

Az Őrzők Közhasznú Alapítvány a Tűzoltó utcai Daganatos és Leukémiás Gyermekekért Alapítvány által kiírt „Egy kórterem is lehet menő” című országos rajzpályázaton díszoklevélben részesült Fent Vivien Veronika (Biharkeresztes) Incze Nóra (Berettyóújfalu).
Oklevélben részesült Nagy Zsófia (Berettyóújfalu), Gyöngyösi Friderika, Csordás Gabriella (Komádi).
Különdíjban részesült: Incze Nóra (Berettyóújfalu)

A Ciceró Könyv stúdió által kiírt „Oni Szürke vér” könyv illusztrációs rajzpályázaton tárgynyereményben részesültek diákjaink: Gertner Réka (Biharkeresztes), Kecskeméti Beatrix (Berettyóújfalu), Tölcsér Andrea (Komádi), Horváth Dorina (Biharkeresztes) és Magyari Márk (Biharkeresztes).

A zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrum Kht. Gyermekalkotások Galériája 20. alkalommal meghirdetett Országos Gyermek Képző- és Iparművészeti pályázatán
Korosztálydíjat kapott Tóth Nándor (Biharkeresztes, ovi).
Ezüst díj Mohácsi Eugénia (Körösszakál), Mohácsi Vivien (Biharkeresztes).
Bronz díj Csapó Gergő (Berettyóújfalu) és Szabó Barnabás (Hunyadi).

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Vidékfejlesztési Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett „Tiszta levegő – Mozdulj érte!” Elnevezésű országos rajzpályázaton emléklapban részesült Mezei Krisztián (Berettyóújfalu).

A Nemzeti Közszolgálati és Tankönyv Kiadó Zrt. országos rajzpályázatán
I.helyezést ért el Lőkös Panna (Berettyóújfalu).

Lőkös Fanni

A Mura mente Sport Team által elindított Helló Nyár! kampány keretében meghirdetett rajzpályázaton
oklevélben részesült Kiss Gergő, Bódi Dávid (Körösszakál), Kovács Anita (Berettyóújfalu).

A Harmónium Egyesület „A jövőnk záloga-az éltető víz” című országos rajzpályázaton
egyéni helyezést ért el Sacchetto Vittoria (Berettyóújfalu), Rostás Tibor (Biharkeresztes) és Mészáros Noémi (Magyarhomorog).

2013. december

A www.kornyezeti-hatasvizsgalat.hu által kiírt „Ezt tettem a nyáron a környezetért” című országos rajzpályázaton a legjobb kidolgozású kategória helyezettje lett Mohácsi Eugénia (Körösszakál).

Mohácsi Eugénia Dorina

A Gézengúz Alapítvány Gyiri Intézete 20. születésnapja alkalmából „Én ilyen Gézengúz vagyok” országos rajzpályázaton díjazásban részesült Pálfi Anna (Berettyóújfalu).

Pálfi Anna

A Szombathelyi Oladi Általános Iskola, Középiskola és Szakiskola Iskolai Könyvtára rajzpályázatot hirdetett „Ugye mi jó barátok vagyunk?” országos rajzpályázaton
I. hely Tolvaj Bence (Berettyóújfalu)

Tolvaj Bence
II. hely Diószegi Beatrix (Magyarhomorog)

Diószegi Beatrix

A Vörösmarty Mihály Könyvtár Gyermekrészlege, a Vadmadárkórház és a HEROSZ Fehérvári Állatotthona rajzpályázatot hirdetett „Legkedvesebb állatom” elnevezéssel I.hely Gál Alexandra (Magyarhomorog), Kalmár Tímea (Berettyóújfalu), Balog Andor (Körösszakál)


II. hely Ötvös Alex (Berettyóújfalu)

Ötvös Alex
A Vörösmarty Társaság különdíjában részesült: Kobra Adrienn (Berettyóújfalu).

A Rukkola királya című rajzpályázaton könyvjutalomban részesült Lakatos Lili és Erdős Milán (Berettyóújfalu).

A Jobbik Ifjúsági Tagozat „Magyarország az én Hazám” országos rajzpályázaton oklevélben részesült: Bozsányi Petra, Horváth Dorina (Körösszakál), Cséki Nóra, Fónyad Katink, Kovács Kitti, Ökrös Zsuzsanna, Pozsgai Krisztina, Tikász Balázs, Veres Gergő (Berettyóújfalu), Gergely Dániel (Körösszegapáti), Gyöngyösi Friderika Barbara, Herbert Boglárka, Micura Szimonetta (Komádi), Járku Gréta, Török Gréta (Magyarhomorog) Varga Norbert, Szabó Lívia(Biharkeresztes).

Az UNICEF és a Campona Bevásárlóközpont „Neked milyen az igazi karácsony?” közös országos rajzpályázaton kimagaslóan szerepeltek diákjaink a legjobb 15 közé került: Horváth Zsanett, Mohácsi Vanda (Biharkeresztes), Nagy Zsófia (Berettyóújfalu) Pekker Boglárka (Magyarhomorog).


Tárgynyereményben részesült: Balogh Elvira Diána (Biharkeresztes) Beri Pál Krisztofer, Finta Balázs, Kecskeméti Beatrix, Kovács Levente, Ökrös Zsuzsanna, Szabó Richárd, Mező Vanessza és Kozák Amanda (Berettyóújfalu) Kiss Judit: Erika (Körösszakál).

A Polgár Alapítvány által kiírt autentikus cigány dalok feldolgozása országos rajzpályázaton pályázó diákjaink tárgy nyereményben részesültek: Gurbai Kíra, Dudoma Barbara, Ötvös Zsolt, Sütő Szandra, Gurbai Dzsenifer, Krucsó Vivien, Jónás Erik, Rostás Stefánia, Rostás Letícia (Komádi).

A Tata és Környéke Turisztikai Egyesület „Magyarország…” elnevezésű országos rajzpályázatán
II. helyezést ért el Puskás Réka (Magyarhomorog).

Puskás Réka

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság Okoskosár 2012-2013. évi rajzpályázatán oklevélben részesült Fekete Eszter, Gulyás Krisztián, Berki Zsanett és Tikász Dóra (Berettyóújfalu).

2013. november
A Rákoscsaba-Újtelepért Egyesület és a Diadal Úti Általános Iskola „Nálatok laknak-e állatok” országos rajpályázaton
I.hely Kozák Amanda (Berettyóújfalu)
II.hely Kristóf Szabolcs (Magyarhomorog)
III.hel: Szántó Petra (Berettyóújfalu)


Emléklapban részesült: Cseke Ágnes (Magyarhomorog), Micura Daniella Rebeka (Komádi), Juhász Judit (Körösszakál) és Nagy Máté (Berettyóújfalu).

 A Fővárosi Szabó Ervin kispesti Üllői úti könyvtára „Mindig is a barátom leszel, és szívesen fogsz együtt nevetni velem.” országos rajzpályázaton
I. helyezésben részesült Farkas Ágnes (Magyarhomorog), Rostás Vivien és Rostás Martina (Biharkeresztes).

A Magyar Református Szeretetszolgálat által meghirdetett 2013. évi Szeretethíd rajzpályázaton
II. helyezés Farkas Ágnes (Magyarhomorog).

Farkas Ágnes

A pécsi Kulturális Központ „Felelősség és védelem” című országos rajzpályázaton
I. helyezés Nagy Vivien Borbála (Komádi).
Rajzuk kiállításra került Mezei Flóra és Nagy Boglárka (Berettyóújfalu), Spulnyik Patrícia (Körösszakál).

A Kölyökbirodalom családi portál „Mikulás ajándékműhelye” elnevezésű országos rajzpályázaton oklevélben részesült Spulnyik Patrícia (Körösszakál), Házi Karolina és Hegyközi Barbara (Komádi).

A X. Országos Ifjúsági Népi Képző pályázaton
I. helyezés Berke Orsolya (Berettyóújfalu).

4

2013. október

A Zánkán megrendezésre került 2013.évi Országos Gyermek Képző- és Iparművészeti pályázaton
Korosztály díj: Tóth Nándor (Biharkeresztes)

Tóth Sándor
Ezüstérem: Mohácsi Eugénia (Körösszakál) és Mohácsi Vivien (Biharkeresztes)


Bronzérem: Csapó Gergő (Berettyóújfalu) és Szabó Barnabás (Hunyadi)

A II. TakarékPont országos rajzpályázaton iskolánk különdíjban részesült.

2013. szeptember
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága által kiírt „A barlangok és élőviláguk” című országos rajzpályázaton
I.helyezést ért el:Tikász Dóra (Berettyóújfalu).

Tikász Dóra

2013.  augusztus
A Magyar madártani és Természetvédelmi Egyesület által meghirdetett „A gyurgyalag csodálatos élete” című országos rajzpályázaton
10. helyezést ért el Nagy Boglárka (Berettyóújfalu)

Nagy Boglárka

Megyei eredményeink

2014. június

A Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár „Ó, azok a csodálatos madarak” című városi rajzpályázaton díjazásban részesült
III. hely: Incze Nóra (Berettyóújfalu)
IV.hely: Kiss Bence (Berettyóújfalu)
V. hely: Belkovics Hanna (Berettyóújfalu)
Különdíj: Dávidku Dóra (Magyarhomorog)

A Bihari Szilárd Hulladéklerakó és Hasznosító Társulás által meghirdetett „Számomra a környezetvédelem azt jelenti…” című rajzpályázaton
I. helyezést ért el Házi Karolina (Komádi), Szabó Lúcia (Magyarhomorog)
II. hely Zsigmond Róbert (Komádi).

2014. május

Az Alföldi Legendárium Klaszter és a Debreceni Művelődési Központ „Legendák nyomában az Alföldön” című megyei rajzpályázaton emléklapban részesült Bede Ábel, Kiss Bence (Berettyóújfalu), Siket Boglárka, Kovács Ottó (Rákóczi) Gyöngyösi Friderika, Bíró Szabina (Komádi) Rácz Valentina (Magyarhomorog).

2014. április

A Dorogi Márton Városi Könyvtár és Művelődési Központ Püspökladány megyei rajzpályázatán
I. hely: Kalmár Petra Tímea (Berettyóújfalu)
II. hely: Kovács Nikolett (Berettyóújfalu)
III. hely: Nagy Zsombor (Berettyóújfalu).

A Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet megyei rajzpályázatán
felsős kategóriában a második fordulóba jutott:
5. osztály: Baranyó Bálint és Kovács Anita (Berettyóújfalu)
6.osztály:Dorogi Orsolya, Kapczár Krisztina, Bottó Balázs, Szémán Anna (Berettyóújfalu)
7.osztály: Szatmári Zsuzsa (Berettyóújfalu)
8.osztály:Karácson Zsófi (Berettyóújfalu)

A Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet megyei rajzpályázatán felsős kategóriában a második fordulóban
I. helyezést ért el Szémán Anna (Berettyóújfalu).

A Vojtina bábszínház által kiírt „Égen –földön túl” elnevezésű rajzpályázaton sikeresen szerepelt Mohácsi Rebeka (Biharkeresztes) Nagy Enikő, Tóth Áron (Biharkeresztes).
Rajzuk kiállításra került: Bőr Ferenc, Mohácsi Milán, Mohácsi Márió, Barna Tamás, Mohácsai Zsolt, Gyöngyösi Rebeka (Körösszakál) Kiss Gyula, Veres Fruzsina, Bottó Balázs (Berettyóújfalu) és Duró Krisztián (Komádi).

2014. március

A Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Intézet megyei rajzpályázatán
alsós kategóriában
4. osztály:
I. hely: Mayer Szimonetta (Komádi)
IV. hely: Antal Orsolya (Berettyóújfalu)
3. osztály:
V. hely: Balogh Mária (Biharkeresztes)
2. osztály:
I. hely: Csanádi Melánia (Biharkeresztes)
IV. hely: Kiss Gyula (Berettyóújfalu).
Kiállításra javasolt: Balogh Erik (Berettyóújfalu), Varga Rajmund, Rácz Debóra, Illés Henrietta, Muszka Alexandra, Mayer Szimonetta (Komádi), Bagdi Ákos, Kiss Gyula (Berettyóújfalu), Balogh Ádám, Balogh Mária, Bőr Kornélia, Csanádi Melánia (Biharkeresztes), Antal Orsolya, Szatmári Dóra (Berettyóújfalu)

2013.  december

A Hajdú-Bihar Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház által kiírt megyei rajzpályázaton különdíjban részesült Gyöngyösi Jázmin (Körösszakál).

Gyöngyösi Jázmin

A Hajdú-Bihar Megyei Napló karácsonyi rajzpályázatán
díjazásban részesült Bodnár Brigitta (Rákóczi).

Bodnár Brigitta

A Vojtina bábszínház által kiírt „Az én szekrénymanóm” elnevezésű rajzpályázaton sikeresen szerepelt  Incze Nóra (Berettyóújfalu).

Incze Nóra

2013. szeptember
Az Aranykezek Egészségnevelő Közhasznú Egyesület „Angyalok a gyermekek szemével” megyei rajzpályázaton
óvodás kategóriában I.helyezést ért el: Venyige Viktória (Biharkeresztes)

Venyige Viki
különdíjban részesült Fehér Nikolett (Komádi).

Fehér Nikolett
Oklevélben részesült: Mohácsi Diána, Mohácsi Vivien, Horváth Jázmin, Záborszky Bianka, Gertner Réka (Biharkeresztes) Mezei Flóra (Berettyóújfalu).

Városi eredményeink

2013. november

A Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár „Három zsák ravaszság” című városi rajzpályázaton
I.hely Jónás Veronika (Körösszakál)

Jónás Veronika
II.hely Nagy Zsófi (Berettyóújfalu)

Nagy Zsófia