Török Zita

• 2008-2010: BME közoktatás vezetői képzés
  • 2012- 2013:Nyíregyházi Főiskola – Tanári Mesterszak

Pedagógiai munkásság

• A kilencvenes évek elejétől foglalkozok gyerekekkel, rendszeresen vezetek gyermekjátszókat, nyári alkotótáborokat.
  • 2002-2003- as tanévben kezdtem kerámiát tanítani az Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézményben. A tanórák során lehetőségem nyílik a gyerekekkel a magyar népművészet forma és motívumkincseinek megismertetésére, feldolgozására. A gyerekekkel való munkámban az agyag megmunkálásának sokszínűségét, a színek a díszítmények összhangjában rejlő lehetőségeket emelem ki.
  • 2004-2005-ig foglalkozás vezetőként részvétel az “alternatív pedagógiai módszerek a hátrányos helyzetű gyerekek oktatásában” című projektben
  • 2001-től előadóként részvétel pedagógus-továbbképző programokban, vizuális nevelés és hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó képzésekben.

Pedagógiai díjak, elismerések

• 2013. augusztus 28-án “Bonis-Bona” “Kiváló tehetséggondozó”-i kitüntetés

Közoktatási szakértő (Ig.sz.: SZ026177)

• Szakterület: tanügyi igazgatás, alapfokú művészetoktatási intézmény

Művészeti munkásság

• 1993-tól tagja, 2010-től titkára vagyok a Bihari Népművészeti Egyesületnek.
    Alföldi hagyományokból merítkező használati edényeket készítek, melyeket szakmai zsűrivel értékeltetek, országos és megyei csoportos kiállításokon mutatok be.

Művészeti díjak, elismerések

• 2013. május 8-án a Hagyományok Háza Népi Iparművésznek ismert el fazekas foglalkozási ágban

Publikáció

• Igazgyöngy füzetek 1. rész (társszerző)
    Pedellus Kiadó, Debrecen 2005.